spacer-po-zmroku

Jak wrócić bezpiecznie ze spaceru, gdy za oknem jest już ciemno?

Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się nie tylko obniżeniem temperatury na zewnątrz, to także czas, kiedy bardzo szybko robi się ciemno, a mama lub tata z wózkiem przestają być dobrze widoczni. Jednak, czy z tego powodu należy zaniechać spacerów z pociechami? Oczywiście, że nie, wystarczy tylko dobrze się do tego przygotować.

Zalety spacerowania z dzieckiem

Codzienny spacer z pociechą ma korzystny wpływ zarówno na malucha, jak i na jego opiekuna. Dziecko w trakcie spaceru buduje nie tylko swoją odporność, uczy się także przystosowywania do zmieniającej się temperatury oraz poznaje najbliższą okolicę. Z kolei rodzic ma okazję do tego, aby wyjść z dobrze już znanego mieszkania, porozmawiać z innymi dorosłymi, czy po prostu zażyć trochę ruchu.

Jak się przygotować do spaceru po zmroku?

Jeśli zdecydujemy się na wyjście z dzieckiem na spacer, gdy na zewnątrz jest już ciemno, najważniejsze jest to, aby zadbać o naszą widoczność. Nie wszystkie ulice, czy chodniki w najbliższej okolicy są odpowiednio oświetlone, co dodatkowo utrudnia kierowcom lub rowerzystom dostrzeżenie pieszych. Brak oświetlenia jest szczególnie problematyczny dla osób mieszkających w niewielkich miejscowościach. Na szczęście dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym zarówno Ty, jak i wózek z dzieckiem będziecie widoczni z odległości kilkudziesięciu metrów. Jednym z nich jest kupienie odzieży lub wózka, które posiada elementy odblaskowe. W sprzedaży dostępne są również wózki z zamontowanym fabrycznie światłem LED.

Bezpieczny Junior zawsze z lampką Elephant Luna

Oprócz standardowych elementów odblaskowych rekomendujemy jeszcze jedno skuteczne rozwiązanie. Jest to lampka Elephant Luna, którą rodzic może przyczepić do wózka swojego dziecka. Jakie są jej zalety? Po pierwsze, świecąca lampka gwarantuje widoczność wózka nawet do 100 metrów(wózek bez jakiegokolwiek odznaczenia widoczny jest z odległości do 40 metrów). Po drugie, dzięki zastosowaniu gumowego tworzywa lampka odporna jest na różne warunki atmosferyczne(deszcz, mróz, śnieg). Po trzecie, zależnie od potrzeby lub własnych preferencji możesz ustawić różne natężeniejednego z trybów światła (białe, czerwone, pulsujące). Co więcej, lampkę dzięki magnetycznemu mocowaniu zamontujesz w prosty sposób, a gdy bateria rozładuje się, możesz ją podładować za pomocą dołączonego kabla USB. 

Widoczność w trakcie spaceru po zmroku to podstawa, dlatego zadbaj o siebie i dziecko.