Czy wiesz jak udzielić dziecku pierwszej pomocy?

Udzielanie pierwszej pomocy dziecku do pierwszego roku życia odbywa się w inny sposób niż w przypadku osób dorosłych. Oczekując pojawienia się na świecie dziecka, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami postępowania przy zadławieniu i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Zajęcia na szkole rodzenia

Zdobyć wiedzę na ten temat możesz w różnych miejscach. Jednym z nich są szkoły rodzenia. W niektórych oprócz typowych zajęć związanych z przygotowaniem się do porodu, w programie są również zajęcia z ratownikiem medycznym. Warto skorzystać z takich zajęć i poznać techniki udzielania pierwszej pomocy dziecku.

Warsztaty w Twojej okolicy

Innym rozwiązaniem może być zapisanie się na specjalny kurs udzielania pierwszej pomocy noworodkom. Możesz sprawdzić czy w Twoim mieście są organizowane spotkania, na których przekazywana jest ta wiedza. Płatne warsztaty mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Na rynku są dostępne także bezpłatne, należy mieć jednak na uwadze, że są one sponsorowane przez firmy sprzedające produkty dziecięce. Zatem poza szkoleniem na pewno zobaczysz sporo treści reklamowych 🙂

Kursy online – wygodna alternatywa

Dobrym rozwiązaniem są kursy online. Ta forma nauki zdobywa coraz szerszą rzeszę zwolenników w Polsce. Kurs online ma najczęściej formę wideo lub podcastu (do odsłuchu, audio). Materiały możesz oglądać na komputerze lub telefonie, dowolną ilość razy.

To wiedza w przystępnej formie, którą możesz przyswoić bez wychodzenia z domu. Główną zaletą jest to, że nie musisz dostosowywać się do konkretnego terminu szkolenia – uczysz się wtedy kiedy masz czas i chęci 🙂 To zwłaszcza istotne, w sytuacji gdy wychodzenie z domu jest niezalecane albo sprawia Ci trudności. Oglądasz kiedy chcesz, na swoich warunkach!

Kolejna zaleta korzystania ze warsztatów pierwszej pomocy online to możliwość kilkukrotnego powtórzenia sobie przyswojonej wiedzy. Badania dowodzą, że po kilku dniach pamięta się tylko 25% informacji! Dlatego tak ważne jest by regularnie wracać do tych materiałów. Zwłaszcza w kwestii tak ważnej wiedzy jak udzielanie pierwszej pomocy niemowlęciu i ratowanie życia!

Z kursu online Bezpieczny Junior dowiesz się zarówno jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u niemowlęcia i jak postępować w przypadku zadławienia dziecka. Cały kurs składa się aż z 20 tematów, przygotowanych przez 7 ekspertów, w tym lekarzy pediatrów, pielęgniarkę położną, ratownika medycznego, psycholog i fizjoterapeutkę.

Poznaj kurs Bezpieczny Junior: